Jak robić zakupy w ciucholandzie?

Coraz więcej ludzi robi zakupy w tzw. second-handzie, czyli sklepie z odzieżą używaną. Ostatnio wszyscy uwielbiają lumpeksy. Można tam kupić naprawdę wyjatkowe, dobrej jakości orginalne rzeczy. Niektóre ze sklepów oprócz ubrań oferują biżuterię, książki, buty, kosmetyki, porcelanę, zabawki a nawet meble i sprzęty gospodarstwa domowego. Niestety ze względu na to, że coraz więcej ludzi odwiedza takie sklepy, coraz ciężej kupić coś fajnego.

Od czego zacząć?

Ważne jest aby ze sklepów w okolicy, wybrać taki który będzie nam najlepiej odpowiadał. Nawiązać znajomość z ekspedientkami, które udzielą nam informacji na temat promocji i dni kiedy jest nowy towar. Powiedzą kiedy najlepiej przyjść, żeby nie było tłumów oglądających. Na łowy, bo tak najlepiej nazwać takie zakupy, trzeba mieć minimum godzinę a nawet dwie. Gdy pracowałam w takim sklepie to miałam nawet takie klientki, które spędzały u nas pół dnia. Dużo wybierały i mierzyły ale często kupiły z tego tylko jedną rzecz. Do takich zakupów trzeba podchodzić spokojnie i nie spieszyć się, trzeba mieć naprawdę sporo czasu. Przeglądając ubrania na wieszakach i jak coś wpadnie w oko, to dokładnie obejrzeć z każdej strony. Powiem tylko tyle, że w każdym sklepie znajdzie się bluzka czy swetr z małą dziurką czy plamą albo zepsutym zamkiem. Zastanów się dobrze zanim zdecydujesz się na zakup, bo po co kupować coś co potem będzie zaśmiecało dom. Wybieraj tylko te ciuchy, które zadowalą Cię w 100%. Zwracaj uwagę na jakość i materiał z którego wykonana jest dana rzecz. Co z tego, że bluzka będzie ładna ale ze sztucznego materiału. Najgorsze są ubrania wykonane z syntetycznych tkanin. Nawet jeśli kupisz je za grosze to po pierwszym założeniu wyrzucisz.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Idziesz na zakupy w dniu dostawy to wybierz późniejszą godzinę. Rano w dniu dostawy ustawiają się takie kolejki jak za PRL-u, a w sklepie klientki potrafią nawet sobie wyrywać z ręki ubrania. Chodzisz po ciucholandach to na pewno nie raz spotkałaś się z takim zachowaniem. Wybierając się  do second-handu zabierz ze sobą gotówkę, bo bardzo rzadko w tego typu sklepach można płacić kartą. Pamiętaj, że na zakupach spędzisz dużo czasu, dlatego ubierz się wygodnie tak, żeby nic ci nie przeszkadzało. Sprzęt elektryczny sprawdzaj na miejscu, bo w tych sklepach nie ma zwrotów.

Dlaczego kupujemy w szmateksie?

Wybieramy zakupy w ciucholandzie, bo wiemy, że kupimy tam za parę złotych dobre gatunkowo ubranie. W sklepach tych jest cała masa markowych ubrań w dobrym stanie. Oszczędzamy w ten sposób dużo pieniędzy, bo po co mam zapłacić za podkoszulek wątpliwej jakości 50 zł jak na szmateksie za 10 zł kupię coś o wiele lepszego. A sama satysfakcja z takiego zakupu za grosze jest o wiele większa.